green aloe vera plant on blue ceramic pot

Aloes super roślina

Aloes roślina z rodziny sukulentów o wielu cennych właściwościach, którą bez problemu można kupić a w większości domów na pewno zdobi nie jeden parapet, ponieważ nasze babcie doskonale wiedziały jak bardzo przydany jest ten kwiat.

Bardzo wiele osób boryka się z problemami skórnymi twarzy, trądzikiem, przebarwieniami, stanami zapalnymi, zmarszczkami lub różnego rodzaju przebarwieniami. Sięgamy po różnego rodzaju lekarstwa czy kosmetyki i bardzo często te specyfiki zawierają w sobie właśnie stężenie aloesu, ponieważ działa on łagodząco, przeciwzapalnie, nawilżająco.

Bez względu na rodzaj cery każdy może stosować aloes i każdy znajdzie korzyści dla siebie. Pamiętajmy o tym że natura jest najlepsza i czasem zamiast kosmetyku z niewielką ilością tej rośliny, lepszym rozwiązaniem będzie użyć aloesu bezpośrednio po zerwaniu liścia i wykorzystaniu jego zawartości bezpośrednio na twarz. Równie dobrym pomysłem będzie zrobienie własnego toniku czy maseczki, dostępnych jest wiele przepisów na przygotowanie naturalnych kosmetyków z wykorzystaniem aloesu. Doceńmy naturę, ona najlepiej wie co zrobić dla naszego dobra.

Dodaj komentarz