selective focus photography of woman applying blush-on on her face

Cera trądzikowa a makijaż

Chyba nie ma na świecie kobiety, która potrafiłaby tak całkiem zrezygnować z wykonywania makijażu. Wszystkie go uwielbiamy i wszystkie mocno doceniamy jego działanie. W pełnym makijażu odzyskujemy wysoką samoocenę i wiarę we własne możliwości, więc od razu stajemy się pewniejsze siebie i chętniejsze do podejmowania ryzyka i odważnych działań.

Niestety – o ile my lubimy to, co dają nam kolorowe kosmetyki, cera trądzikowa na pewno tego nie lubi. Mając trądzik, powinnyśmy więc uważać na makijaż. Czasami tylko pozornie będzie on poprawiać nasz wygląd, w rzeczywistości wywołując u nas jeszcze poważniejsze i większe problemy skórne.

Oczywiście makijaż sam w sobie absolutnie nie jest niczym złym. Jest on świetny, ale niestety tylko dla tych osób, które nie mają większych problemów ze swoją skórą. Kosmetyki kolorowe niemalże zawsze będą nas zatykać. Ukrywając różne niedoskonałości pod licznymi warstwami korektorów, fluidów i pudrów, doprowadzamy do tego, że zatykamy swoje pory i nie pozwalamy naszej skórze oddychać. Jeżeli jednak pracujemy w miejscu, w którym wymaga się od nas nienagannego wyglądu, prawdopodobnie nie będziemy w stanie tak zupełnie całkowicie zrezygnować z wykonywania makijażu. W takim wypadku sięgajmy po prostu po kolorowe kosmetyki do cery trądzikowej. One naprawdę istnieją. Łączą w sobie działanie upiększające z działaniem typowo leczniczym. Najczęściej takimi właściwościami wykazują się kosmetyki mineralne, które mają świetne i proste składy. Znajdziemy je w tym momencie i w drogeriach, i w aptekach. Są one droższe od zwyczajnych kosmetyków, ale jeśli chcemy wykonywać bezpiecznie swój makijaż, powinnyśmy w nie zainwestować.

Jeśli jednak tylko mamy taką możliwość, na co dzień rezygnujmy z używania tych kosmetyków, które nakładamy na skórę twarzy. Cera trądzikowa nigdy się z nimi nie polubi, więc powinnyśmy pozwolić jej od nich odpocząć. Pełny makijaż wykonujmy wyłącznie podczas naprawdę specjalnych okazji, czyli np. dopiero na weekend.

Needit Nature – sprawdź to dobre serum do twarzy

Dodaj komentarz