micheile-henderson-lZ_4nPFKcV8-unsplash

Co ma wpływ na cenę kosmetyków naturalnych?

Kosmetyki naturalne cieszą się coraz większa popularnością, zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Wiąże się to zapewne, ze wzrostem świadomości społeczeństwa. Zaczęliśmy przykładać wagę nie tylko do działania kosmetyków, ale także do ich składu.

TO CO NATURALNE TO DROGIE

Przyjęło się, że kosmetyki wegańskie oraz naturalne są znacznie droższe od pozostałych. Nie zawsze jednak tak jest, nie możemy przy wyborze kosmetyków kierować się ich ceną. Powinniśmy brać pod uwagę skład produktu, jego działanie na skórę oraz dla kogo jest zalecany. Droższe nie znaczy lepsze. Często zdarza się, że wygórowana cena kosmetyku to po prostu marża producenta. Jednak faktem jest, że wyprodukowanie naturalnych kosmetyków jest droższe niż innych drogeryjnych.

CO MA WPŁYW NA TĄ CENĘ?

Przeważnie nie jest to masowa produkcja lecz wypuszczenia mniejszej partii kosmetyków. Zazwyczaj do ich produkcją zajmują się małe pracownie kosmetyczne lub rodzinne firmy z tradycjami. Przy wyborze surowców zwraca się szczególną uwagę na ich jakość. Są one szczegółowo dobierane, aby nie reagowały ze sobą, a ich działanie było jak najbardziej skuteczne. Każdy składnik odgrywa tutaj istotną rolę, gdyż nie stosuje się tutaj sztucznych aromatów, silikonów czy syntetycznych zamienników.

Udokumentowane pochodzenie, każdego ze składników kosmetyku to podstawa, jeżeli chcemy aby nasz produkt spełniał najwyższe normy. Dzięki właśnie braku sztucznych zamienników tzw. wypełniaczy są one dużo bardziej wydajne niż kosmetyki drogeryjne.

Na cenę kosmetyku wpływa tez jego opakowanie. Nie możemy zanieczyścić kosmetyku umieszczając go w złym jakościowo opakowaniu. Zazwyczaj stosuje się szklane słoiczki lub butelki, które pochodzą ze sprawdzonych produkcji.

Nie kupujmy kosmetyków pod wpływem impulsu lub reklamy. Przemyślmy nasz wybór, a przede wszystkim zwróćmy uwagę na skład, bo to on odgrywa najistotniejszą rolę. Odpowiednio dobrane kosmetyki naturalne potrafią zapewnić odpowiednie odżywienie i ochronę dla naszej skóry. W przypadku tego rodzaju produktów, ich wyższa cena to wyznacznik jakości.

Dodaj komentarz