chris-yang-zpG3x9pXS_8-unsplash

Czy można stosować błoto z Morza Martwego na włosy?

Na brzegu Morza Martwego odkłada się szlam, który zawiera wiele cennych i doskonale przyswajanych przez skórę minerałów. Wygląd oraz zapach morskiego błota nie zachęca do tego, by stosować, ale wystarczy uczynić to raz, by docenić jego niesamowite właściwości. Czy błoto z Morza Martwego można nałożyć na włosy?

Dzięki okładom z błota z Morza Martwego doskonałe poprawia się wygląd skóry. Szlam ten również świetnie sprawdza się w łagodzeniu objawów cellulitu. Dodatkowo łagodzi stanów zapalnych i podrażnień. Wykorzystany do pielęgnacji twarzy nadaje jej zdrowy koloryt.

Cenne działanie błota z Morza Martwego na włosy

Błoto z Morza Martwego może być z powodzeniem stosowane do włosów, dlatego, iż jest preparatem o silnym działaniu odżywczym wpływającym korzystnie na skórę głowy i cebulki włosowe. Minerały zawarte w maseczce błotnej wzmacniają je, wspomagają walkę z łupieżem przeciwdziałają wypadaniu włosów a także regulują łojotok. Dodatkowo błoto wyrównuje naturalny bilans w skórze oraz reguluje wilgotność skóry głowy. Dzięki mikroskopijnym ziarenkom piasku i wysokiej chłonności szlam morski działa jako peeling, odżywia cebulki i nadaje włosom miękkość i blask. Błoto z Morza Martwego stosowane na owłosioną skórę zapobiega przedwczesnemu łysieniu oraz nadmiernemu wypadaniu włosów.


Jakie naturalne serum wybrać? Jak wybrać dobre kosmetyki naturalne? Sprawdź kosmetyki Mokosh!


Jak nałożyć błoto z Morza Martwego na włosy?

Nałożenie błota z Morza Martwego na włosy nie należy do skomplikowanych zadań. Maseczkę taką nakłada się identycznie jak farbę na włosy. Przed nałożeniem błota na włosy i skórę głowy należy podgrzać je do temperatury około 37 stopni C. Następnie preparat trzeba wcierać w skórę głowy, rozprowadzając go na całych włosach. Po nałożeniu maseczki na włosy można owinąć je folią a następnie ręcznikiem. Sugeruje się, aby pozostawić ten specyfik na włosach do około 1 godziny. Następnie dokładnie spłukać włosy ciepłą wodą.

Maseczka z błota świetnie także nadaje się pielęgnacji włosów, bowiem zawarte w niej minerały są wartościowe dla skóry głowy i cebulek włosowych Maseczka taka przy systematycznym stosowaniu sprawi, że problem z wypadaniem włosów może zniknąć.

Dodaj komentarz