woman wearing holding her head

Jakie zabiegi zmniejszają trądzik?

Przewlekły stan zapalny mieszków włosowych, który jest wywołany przez takie czynniki jak na przykład:

  • wzmożona produkcja łoju
  • osłabienie układu odpornościowego
  • stany zapalne

Trądzik, bo o nim mowa wymaga zastosowania odpowiednich zabiegów. Jeżeli również Ciebie dotyczy ten problem powinieneś zapoznać się z poniższym artykułem i sięgnąć po sprawdzone porady odnośnie tego, jakie zabiegi będą najlepsze do cery trądzikowej!
Zabiegi zmniejszające trądzik – różnego rodzaju peelingi

Do skóry trądzikowej można zastosować:

  • peeling kawitacyjny
  • peeling chemiczny
  • peeling mechaniczny

Peeling kawitacyjny:
Polega na tym, że podczas zabiegu wytwarzana jest fala ultradźwiękowa, która w połączeniu z wodą tworzy efekt kawitacji. Minidrgania wywołują efekt masażu, co poprawia krążenie i ma korzystny wpływ na odżywianie skóry i jej dotlenienie. Podczas peelingu kawitacyjnego mikroskopijne pęcherzyki z rozrzedzonym gazem, które powstają na skutek fal pękają przy okazji usuwając martwy naskórek.

Peeling chemiczny:
To zabieg podczas, którego wykorzystuje się kwas trójchlorooctowy oraz kwas glikolowy. Substancje te nanosi się na skórę pacjenta, co powoduje złuszczanie zewnętrznych warstw naskórka, a tym samym pobudza produkcję kolagenu. Peeling chemiczny będzie idealny na płytkie blizny.

Peelingi mechaniczne:
Peelingi tego typu są przeznaczone dla osób, które mają bardzo głębokie blizny oraz różnego rodzaju przebarwienia potrądzikowe. Peeling mechaniczny dermabrazji polega na mechanicznym usuwaniu naskórka, jego efekty to:

  • redukcja blizn i przebarwień
  • zmniejszenie porów
  • oczyszczenie skóry

Zabieg ten polega na całkowitym usunięciu naskórka i sięga aż do poziomu warstwy brodawkowatej.
Mikrodermabrazja zaś polega na złuszczaniu zewnętrznej warstwy naskórka a tym samym prowadzi do przyspieszenia jego odbudowy. Zwiększa również przepływ krwi oraz wspomaga produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Jest to zabieg, do którego wykorzystuje się mikrokryształy uderzające w skórę z bardzo dużą prędkością.
Peelingi mechaniczne wykazują bardzo dużą skuteczność w walce z trądzikiem i są bardzo popularne wśród pacjentów zmagających się z tą przypadłością. Gdy peelingi nie dają takich efektów, jak chciałbyś, być może lepszym wyjściem będzie skorzystanie z laseru, a następnie po kilku miesiącach od ostatniego zabiegu laserowego wykonać peeling.

Zapraszamy do https://www.salonodrodzenie.pl/

 

Dodaj komentarz