woman wearing red, white, and black aztec top

Mezoterapia igłowa twarzy – na czym polega?

W celu redukcji zmarszczek, przebarwień, rozstępów a także w leczeniu łysienia lub likwidacji cellulitu stosuje się mezoterapię igłową. Na czym polega ten zabieg oraz jakie są jego efekty? Przeczytaj poniższy artykuł i sięgnij po sprawdzone informacje i praktyczne porady!

Na czym polega mezoterapia igłowa twarzy?
Zanim rozpocznie się zabieg, lekarz przeprowadza wywiad, Aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia mezoterapii igłowej.

Przeciwskazania to:

  • stany zapalne skóry i świeże rany
  • ciąża i połóg
  • niektóre choroby autoimmunologiczne
  • menstruacja

Jeżeli masz niski próg bólu, możesz otrzymać znieczulenie w postaci kremu znieczulającego. Musisz też poinformować lekarza o tym, czy bierzesz na stałe jakieś leki. Pamiętaj też, że podczas wykonywania zabiegu występuje niewielkie krwawienie, które w żaden sposób nie zagraża Twojemu zdrowiu. Natomiast po samym zabiegu mezoterapii pojawiają się zaczerwienienia oraz małe, widoczne krwiaki, które ustępują mniej więcej w ciągu tygodnia, w zależności od Twoich predyspozycji do tworzenia się zasinień.

Do zabiegu mezoterapii igłowej twarzy używa się niedużej igłę za pomocą której lekarz nakłuwa skórę na głębokości dwóch lub czterech milimetrów. Nie obawiaj się! Same nakłucia są bezbolesne i wykonywane przy pomocy igły lub pistoletu w całkowicie zautomatyzowany i precyzyjny sposób.


Szukasz profesjonalnego salonu kosmetycznego? Sprawdź: Mezoterapia igłowa Kraków


Mezoterapia igłowa – na jakie efekty możesz liczyć?

Jeśli chcesz przywrócić skórze młody wygląd lub pozbyć się przebarwień oraz przede wszystkim zmarszczek a także blizn ten zabieg jest dla Ciebie wprost idealny! Po mezoterapii igłowej w salonie Twoja skóra stanie się bardziej błyszcząca i nawilżona, co wynika z produkcji kolagenu i elastyny. Bardzo wiele osób decyduje się również na mezoterapię igłową własnym osoczem. Jest to zabieg trochę droższy od klasycznej mezoterapii igłowej, ale równocześnie daje jeszcze lepsze efekty. Po około pół roku rekomenduje się wykonanie tak zwanego zabiegu przypominającego dla utrzymania efektów młodego wyglądu.

Dodaj komentarz