Choroby internistyczne, a trądzik

Choroby internistyczne, a trądzik.

Problemy z cerą mogą mieć o wiele głębsze podłoże. Dla niektórych osób nie jest to tylko problem skórny, lecz przyczyna poważniejszej choroby toczącej się w ich organizmie.

Trądzik może pojawiać się u osób z zaburzoną gospodarka hormonalną (nadmiar androgenów), zażywających sterydy lub przebywających pod wpływem długotrwałego stresu. Także uwarunkowania genetyczne mogą powodować występowanie trądziku.

Zmiany skórne często pojawiają się również u osób, u których występuje wzmożona produkcja testosteronu, ( np. osoby ćwiczące na siłowni), co wiąże się z większą potliwością oraz zwiększoną produkcją łoju przez gruczoły wewnętrzne.

Dlatego jeśli nasza walka z trądzikiem trwa już wiele lat, a nie jesteśmy już w wieku dojrzewania, należy szukać przyczyny powstawania zmian skórnych, a nie leczyć tylko ich objawów. Na pewno warto udać się do lekarza specjalisty ginekologa- endokrynologa w celu zbadania poziomu hormonów w naszym organizmie. Także badanie bakteriologiczne będzie tu jak najbardziej wskazane. Dzięki niemu poznamy prawdziwe powody wystąpienia tej uciążliwej dolegliwości. W innym razie jest to walka tak jakby z niewidzialnym wrogiem, która często kończy się porażką, bądź trwałymi pamiątkami na skórze, które usunąć już może tylko laser.